Skip to content

Claudee´st

Mina olen Kristiina Lehola ja lapsepõlvest alates olnud suur-suur magusasõber. Olles 90.aastatel Soomes avastasin enda jaoks rikkaliku magusamaailma toorjuustukoogid, kardemonisaiad, pohla-karamellirulli jne. Nii avanesid silmad ja tekkis soov avada kohvik – minu enda oma kohvik. Iga magusasõbra unistus. Aastal 2005 mais koos sõbrannaga tegimegi selle teoks. Avasime kohviku Matilda, kus enda selleks hetkes juba parajal hulgal lemmikretsepte sai hakata külastajatele pakkuma. Valikuks olnud Pavlova, Kirsitort, Sokolaaditort, Sidrunibeseekook on minu kui ka klientide seas lemmikud tänaseni. Aastate jooksul kasvas kohvik Matilda iseseisvaks ja läks oma teed. See aga ei lõpetanud minus soovi edasi küpsetada ja enda hõrgutisi teistele pakkuda.

Nii juhtuski, et alates aastast 2012 valmistan neid käsitöö kooke, torte ja muidugi ka palju muud oma Claudee koogid nime all.

Claudee Koogid lemmikuteks komponentideks on sidrun, laim, šokolaad, mascarpone, toorjuust ja värsked marjad. Kõige peamiseks ikka muna, millest valmivad maitsvad beseeküpsetised. Toodetes kasutan võimalikult palju eestimaist toorainet ja hooajalisi marju.

Claudee koogid valiku ja tellimisega saate tutvuda kodulehel või helistades numbrile 50 21 055.